Скачать Історія України: розмови про минуле та сучасне / История Украины: разговоры про прошлое и настоящее [Культурний проект] [Віталій Скальський]

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

Kevin

VIP складчик
Platinum
Администратор
Регистрация
8 Сен 2016
Сообщения
483.282
Реакции
268.140
Історія України: розмови про минуле та сучасне
Віталій Скальський

Курс на украинском языке

Курс присвячений впливу минулого на сучасність України, народженню, розвитку та вибрикам долі української нації. Розмови про минуле дозволять вам глибше зрозуміти сучасність і майбутнє.


Історія України – це не віковічне прагнення до незалежності, не жертовна боротьба за свободу. Історія України – це повсякчасний тест на людяність.

Спойлер: Перевод на русский
Untitled-1.jpg


Часто доводиться чути, що наша спільна історія є надто трагічною. Але, насправді історія України та українців нічим не відрізняється від історій інших територій чи народів. Історія України є принципово нормальною. Трагедій і перемог у ній приблизно стільки ж, як у поляків, американців чи росіян.

У цьому курсі ви дізнаєтесь про закладені ще у ХІХ столітті економічні проблеми сучасних українців, про втрачений емоційний зв’язок із українською державністю 1917-1921 років, про «нашого» Сталіна і чомусь «чужого» Пілсудського, про досі незакінчену для України Другу світову війну, про причини такої масової ностальгії за радянським минулим, про найуспішнішого Президента України.

Наше майбутнє гартується прямо зараз. Наша сучасність закорінена у минулому. Наше минуле, як це не парадоксально, творимо ми, тут і зараз.

Програма курсу

1 ЛЕКЦІЯ. Вугілля, пара і нація

XIX століття називають віком вугілля та пари і часом націй. Саме тоді формувались підвалини сучасної економіки, а мешканці України почали відчувати себе українцями. Терещенки, Чикаленки, Симиренки, Бродські творили свої фінансові імперії. Шевченко написав «Кобзар», Юліан Бачинський — «Україну irredenta», а Міхновський сказав «Одна, єдина, нероздільна, вільна самостійна Україна від Карпат аж по Кавказ». Грушевський підготував багатотомну «Історію України-Руси», Грінченко видав «Словник української мови». Для української нації був закладений добрий ґрунт.

2 ЛЕКЦІЯ. В обіймах війн та революцій
Фронти Першої світової війни ніколи не покидали земель України. Вперше українці так масово рухались територіями ворогуючих імперій. Потрапляли до війська та мусили стріляти один в одного заради примх своїх правителів. Врешті українці відчули себе достатньо сильними, аби творити власну державність.

3 ЛЕКЦІЯ. Де – свій, де – чужий? Україна між двома світовими війнами
За двадцять міжвоєнних років Україна пережила чимало. Голод, терор, розкуркулення, колективізацію, українізацію та пацифікацію. Наслідки цього ми й досі відчуваємо. Водночас, ми досі вважаємо, що СРСР був «своєю» державою, а Польща, Чехо-Словаччина та Румунія, куди входила третина українських земель, – «чужими», а, навіть, «окупантами».

4 ЛЕКЦІЯ. Голодомор. Зламаний хребет української нації
У 1932-1933 роках українці пережили величезну трагедію. Мільйони людей загинули від голоду. Пошукаємо відповіді на питання “хто винен” і “хто організатор”, навіщо сучасні політики танцюють на могилах померлих? Обговоримо поширені стереотипи про ті часи. Подумаємо, як нам подолати цю травму.

5 ЛЕКЦІЯ. Друга Світова війна
Друга світова vs Велика вітчизняна. Голокост та відповідальність українців. УПА: оцінка діяльності. Волинь 1943. Колабораціонізм нацистський, радянський та інші.

6 ЛЕКЦІЯ. Що нам робити з радянською спадщиною?
Досвід Радянського союзу в українському суспільстві непроговорений. Гнівні засудження комуністичного режиму у нас межують із захопливими спогадами про суцільні «бідність, але справедливість». Ми досі не визначились із оцінками більшості діячів та подій радянської доби. Наразі ми самі собі ще не пояснили, а що ж власне відбувалось в Україні після Сталіна і до Незалежності. І ми досі не знаємо як поводитись із культурною спадщиною того часу – спорудами, скульптурами, художніми творами.

7 ЛЕКЦІЯ. Чорнобиль: осиковий кілок у тіло радянського режиму
Вибух на Чорнобильській АЕС прискорив політичні процеси. Розпад СРСР та проголошення незалежності стало стрімко наближатись. Колапс комуністичної системи став очевидним. Перші справді масові мітинги в радянській Україні – чорнобильські. А гасла – екологічні. Влада не спромоглась належно відреагувати на катастрофу, а суспільство зрозуміло потребу негайних та радикальних змін.

8 ЛЕКЦІЯ. Рух кудись, зміни чогось, шість президентів та дві революції. Україна після 1991 року
Україна існує – це найважливіший результат останніх 30 років. Україна – незалежна. Україна, як це не банально, – не Росія. Українці вміють виживати – і у 90-х, і нині.
Ми хочемо змін, і вважаємо, що слово «реформи» має негативний зміст. Ми хочемо відповідальності влади навіть за те, що робиться у нашому власному обійсті. Ми хочемо низьких податків і високих соціальних виплат.
Сучасним українцям бракує знань – в економіці, політиці. І, безумовно, в історії.

Спойлер: Перевод на русский

Цена 1200 грн

culturalproject.org/ukrhistvideo
- ПРОДАЖНИК


 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху